V sobotu 10. ledna 2015 se v lyžařském běžeckém areálu Vejsplachy ve Vrchlabí jel závod v běhu na lyžích "Trutnovská 12" započítávaný do Poháru Královéhradeckého kraje.

Závod se původně měl jet v Trutnově, ale pro nedostatek sněhu byl přeložen do Vrchlabí, kde v místním areálu byla připravena uměle zasněžená trať. Počasí závdníkům a pořadatelům v den konání závodu nepřálo. V pátek přišlo velké oteplení s oblevou. V noci navíc začalo vydatně pršet. Déšť ustával až v průběhu závodu. I přes nepřízeň počasí pořadatelé připravili kvalitní trať, na které bylo k vidění plno sportovních  bojů.

Nejlepšího výkonu dosáhla hned na úvod poháru minižákyně Ivana Smažíková, která vyhrála na trati 500 m klasickou technikou. Jan Křepela skončil na 5. místě v minižácích. Na trati 1 km klasicky doběhl na výborném 3. místě nejmladší žák Jan Vašátko. Závod starších žáků, na 3 km volnou technikou, byl úspěšný pro Marka Vašátka, který doběhl na výborném 3. místě. Marek jezdlil vyrovnaný závod s Honzou Maryškou. Ten však ve sjezdu do cíle upadl, ztratil několik sekund a doběhl si pro pěkné 6. místo.

Z našeho oddílu se závodu nezúčastnil dorost. Dorostenci startovali v Deštném v Orlických horách v Česko-Polském závodě volnou technikou.