[2-3.2] Orlický maratón a půlmaratón

-  V rámci registrace na Orlický maratón bude možnost zakoupit běžkařské brýle a čepice značky Relax, rukavice, funkční prádlo a brýle značky R2 včetně fotochromatických. Vše za výhodné ceny v akci v rámci závodu se slevou 20-30%. Fotky naleznete na našem facebooku.

I přes oteplení, které přišlo v závěru týdne se dnes pořadatelům ze SKI Skuhrov nad Bělou podařilo, připravit a uskutečnit v Deštném v Orlických horách odložený závod 53. ročníku Orlického poháru v běhu na lyžích. Závod je započítávaný do Poháru Královéhradeckého kraje v běhu na lyžích 2014-2015 pro všechny věkové kategorie.

K zdárnému průběhu závodu nám nakonec, vedle pomoci rodičů, pomohlo i počasí, které přineslo mírné ochlazení v noci z pátku na sobotu. V době konání závodu svítilo sluníčko, bylo bezvětří a teplota se pohybovala kolem nuly. Sníh byl hruborzný a tak nebyly problémy s mazáním lyží pro nejmladší žactvo, které jelo klasickou techniku. Ostatní běželi volnou technikou. Na startu se sešlo celkem 160 závodníků a závodnic.

Z našich závodníků opět dobrou stabilní výkonnost potvrdila Ivana Smažíková, která vyhrála svou kategorii. Na stupně vítězů také vystoupil Marek Beneš, který byl třetí. Dalším našim závodníkům se již na stupně vítězů vystoupit nepodařilo. Zůstali těsně pod stupni vítězů. Adéla Michlová, Jan Křepela, Jan Vašátko, Marek Vašátko a Vota Remeš byli čtvrtí a na pěkném pátem místě dojela Veronika Holíková.

Výsledky 53. ročníku Orlického poháru

Průběžné výsledky Poháru KHK v běhu na lyžích 2014-2015 - žactvo

Fotografie z 53. ročníku Orlického poháru

© 2014 SKI Skuhrov