O víkendu se v Deštném v Orlických horách konal 31. ročník Orlického maratonu 2015. V sobotu nejprve závodili žáci klasickou technikou na tratích od 500 m do 3 km. Skuhrovští žáci obsadili v těchto závodech devět medailových umístění.

Na prvních místech doběhly Ivana Smažíková, Kateřina Smažíková a Tereza Jelenová, Prví byl také Jan Vašátko na trati 1 km. Druzí byli Tadeáš Drbula, Jan Křepela, Zuzana Kubíčková a Jana Michlová. Na třetím místě se umístil Marek Beneš. Čtvrtý byl Matěj Stejskal a Tereza Stejskalová. Lukáš Jelen byl pátý.

V pravé poledne se na start závodu na 26 km volnou technikou postavilo celkem 219 závodníků (191 mužů a 28 žen). Celkovým vítězem mezi muži se stal Jakub Pšenička (ČKS SKI Jilemnice), na druhém místě skončil Martin Hušek (Salomon Ski Go Team) a na třetím místě doběhl David Španihel z Velkých Karlovic. Z našich závodníků byl nejlepší Martin Křoustek (24.).

Mezi ženami byla nejrychlejší v cíli Jana Jetmarová (Ski klub Jablonec) před nestárnoucí Blankou Paulů. Třetí byla Natálie Jurčová (Velké Karlovice).

V neděli pokračoval Orlický maraton nejprve startem hlavního závodu na 40 km klasickou technikou a po něm odstartoval závod na 26 km. Hlavního závodu se zúčastnilo celkem 237 závodníků (221 mužů a 16 žen). Na kratší trať se vydalo celkem 173 závodníků (135 mužů a 38 žen).

Mezi starujícími na trati 26 km nechyběli ani bývalí reprezentanti v běhu na lyžích Martin Koukal a Zuzana Kocumová, která byla také nejrychlejší ženou v cíli. Zuzana dojela s velkým náskokem před druhou ženou Marcelou Hlouškovou (Fortex Ski Moravský Beroun). Třetí příčku obsadila Denisa Remešová (SK Nové Město na Moravě). Z domácích závodnic se nejlépe umístila Vendula Křoustková (5.).

Závod mužů vyhrál o pouhých 0,3 sec Viktor Novotný (Silvini Madshus Team) před Jakubem Pšeničkou (KS SKI Jilemnice). Na třetím místě se umístil  Tomáš Jakoubek (Silvini Madshus Team). Čtvrtý dojel Martin Koukal. Skuhrovský junior Martin Štefek dojel na výborném dvanáctém místě.

Závod žen na 40 km klasickou technikou ovládla Jana Jetmarová (Ski klub Jablonec), která tak zopakovala své sobotní vítězství. Na druhém místě doběhla Radka Zelenková (Silvini Madshus Team) a třetí byla Anna Beranová (Spartak Police nad Metují).

Vítězem Orlického maratonu 2015 na 40 km se stal Václav Sedláček, který finišoval společně s domácím odchovancem Pavlem Janečkem, závodící za klub Silvini Madshus Team stejně jako vítěz závodu. Boj o vítězství byl dramatický až na cílovou pásku. Oba závodníky dělila v cíli jen jedna sekunda. Třetí doběhl Filip Herbs (ČKS SKI Jilemnice). Jaroslav Ehl ze Skuhrova nad Bělou doběhl na pěkném 18. místě.

Celkové výsledky Orlického maratonu 2015 si můžete stáhnou zde (.pdf).

Výsledky Orlického maratonu 2015 - absolutní popřad:

500 m děti klasicky  |  1 km děti klasicky  |  26 km volně 26 km klasicky  |  40 km klasicky  |

Fotografie ze závodu Orlického maratonu 2015 si můžete prohlédnout na stránkách fotokocian.eu. Fotografie si také můžete objednat.