[2-3.2] Orlický maratón a půlmaratón

-  V rámci registrace na Orlický maratón bude možnost zakoupit běžkařské brýle a čepice značky Relax, rukavice, funkční prádlo a brýle značky R2 včetně fotochromatických. Vše za výhodné ceny v akci v rámci závodu se slevou 20-30%. Fotky naleznete na našem facebooku.

O víkendu 31. ledna a 1. února 2015 se uskutečnil v rýmařovském běžeckém areálu 1. díl Českého poháru staršího žactva (roč. 2001 a 2002) v běhu na lyžích.
V Rýmařově byly na pořadu dvě novinky, které na celorepublikové úrovni ještě dosud neproběhly.

Tou první byl závod v lyžařské obratnosti a tou druhou pak závod volnou technikou. To by ještě nebyla novinka, protože závod volnou technikou se běžně jezdí. Novinkou však bylo jednotné společné mazání lyží před tímto nedělním závodem. Znamenalo to, že všem závodníkům namazal tým vybraných servismanů stejný parafín, čímž byla zajištěna co nejvyšší objektivita dosažených výsledků. Volba správné kombinace vosků totiž rozhoduje mnoho závodů a díky centrálnímu mazání se ukáže, kteří závodníci jsou opravdu ti nejrychlejší.

Závod v lyžařské obratnosti je zpestřením závodní sezony. Zde se spojují prvky rychlostní, technické, silové a obratnostní. Závodníci na lyžařské trati překonávali překážky, jako je slalom, skoky, umělé terénní vlny, otočky nebo i sjezd s klopenými zatáčkami.

V neděli se závodilo volnou technikou na  tratích 3, 4 a 5 km.

Ze SKI Skuhrov nad Bělou se poháru zúčastnila Jana Dohnálková v sobotu byla 11., v neděli 15. Jan Maryška doběhl na 16. a 8. místě a Marek Vašátko byl 13. a 10.

Výsledky ČP staršího žactva - obratnostní závod - 31.1.2015

Výsledky ČP staršího žactva - závod volnou technikou - 1.2.2015

 

© 2014 SKI Skuhrov