Velkou smůlu mělo družstvo dorostenců, které těsně před konáním Mistrovství ČR dorostu v běhu na lyžích 2015 postihla velká nemocnost. Nakonec do Jilemnice ocestovaly jen dvě závodnice. Jitka Štefková a Petra Smažíková, které se také nedávno uzdravily z nemoci. Doma byla nucena zůstat i Zuzana Holíková, která v předcházejích pěti dílech Českého poháru v běhu na lyžích dorostenců stála vždy na stupních vítězů.

Závody byly pro nedostatek sněhu v Jilemnici přesunuty na Horní Mísečky, kde byl dnes na programu závod ve sprintu klasickou technikou, zítra se jedou závody volnou technikou na dlouhých tratích a v neděli mistrovství končí závodem ve skikrosu.

V dnešním závodě MČR dorostu ve sprintu klasickou technikou byla Jitka 9. v kvalifikaci sprintu a Petra dojela na 26. místě. Jitka se nakonec, po výborných výsledcích ve finalových závodech, probojovala až do finále A, kde dojela těsně pod stupněmi vítězů na 4. místě. Petra se probojovala do čtvrtfinalových rozjížděk, kde dojela 5. a celkově se tak umístila na 24. místě.