[2-3.2] Orlický maratón a půlmaratón

-  V rámci registrace na Orlický maratón bude možnost zakoupit běžkařské brýle a čepice značky Relax, rukavice, funkční prádlo a brýle značky R2 včetně fotochromatických. Vše za výhodné ceny v akci v rámci závodu se slevou 20-30%. Fotky naleznete na našem facebooku.

Poslední závod Českého pohár dorostu v běhu na lyžích se jel minulý víkend v Harrachově. Zároveň s ČP dorostenců se konalo Mistrovství ČR dospělých v běhu na lyžích pro rok 2014-2015. V sobotu se jely závody klasickou technikou s intervalovým startem a v neděli team sprinty. V kategorii mladších dorostenek náš oddíl reprezentovala Péťa Smažíková, Jitka Štefková a Zuzana Holíková a mezi dospělými Šárka Jirásková.

Tak jak v předcházejících závodech ČP se našim servismanům podařilo přichystat skvělou mázu lyží, díky které si děvčata závod užily a mohly tak zajet dobré výsledky. V mladších dorostenkách Zuzka závod vyhrála, Jitka obsadila 11. místo a Péťa byla dvacátá druhá. Šárka Jirásková na trati 10 km klasicky mezi ženami a juniorkami doběhla na 7. místě.

Druhý den v neděli se jel team sprint volnou technikou. Do tohoto závodu byla nasazena oddílová dorostenecká štafeta ve složení Jitka Štefková a Zuzana Holíková. Petra vytvořila smíšenou štafetu společně s Terezou Voborníkovou z Vrchlabí a v ženách jela Šárka společně ve dvojici s Martinou Řádovou (Vrchlabí) za štafetu Královéhradeckého kraje. Lyže byly opět špičkově připravené a tak závodem naše štafeta dorostenek prosvištěla jako raketa a nakonec z toho bylo báječné 3. místo. Kombinovaná štafeta dorostenek s Péťou a Terkou obsadila krásné 7. místo. Štafeta Královéhradeckého kraje žen skončila na 3. místě a tak si Šárka přivezla domů bronzovou medaili z Mistrovství České republiky.

Všichni se už těší na Horní Mísečky, kde se o tomto víkendu pojedou definitivně poslední závody lyžařské sezóny 2014-2015 - Bohemia Tour a MČR dospělých na tratích 30 km (ženy) a 50 km (muži).


Obrázky se vracíme k vyhlášení výsledků ČP mladších dorostenek. Na prvním obrázku je vyhlášení výsledků sobotního klasické závodu, ve kterém zvítězila Zuzana Holíková. Na druhém obrázku je vyhlášení výsledků nedělního team sprintu. Na třetím stupínku stojí zleva Jitka Štefková a Zuzana Holíková.

© 2014 SKI Skuhrov