Víkend 3. a 4. února bude v Orlických horách patřit běžkařům. Již po 34. se tu pojede Orlický maraton, třetí závod seriálu ČEZ SkiTour.

Pořadatelé s ohledem na špatné sněhové podmínky přesunuli start závodu z Deštného na Šerlich, kde se Orlický maraton jel i v roce 2016.  Výdej startovních čísel a registrace zůstávají v jídelně základní školy v Deštném v Orlických horách.

Protože Šerlich nenabízí dostatečnou kapacitu parkovišť pro závodníky, bude vypravena autobusová doprava. Autobusy budou odjíždět od budovy ZŠ podle stanoveného jízdního řádu. Prosíme závodníky, aby využívali vymezeného parkoviště v Deštném (v blízkosti budovy ZŠ) a k dopravě na start využili autobusů.

Závod se pojede na okruzích vedoucích ze Šerlichu kolem Velké Deštné. Podmínky v okolí trasy závodu budou komplikované, žádáme proto nezávodící lyžaře, aby v zájmu bezpečí závodníků i svého využili v sobotu po celý den a v neděli dopoledne běžkařské trasy v jiné části Orlických hor. 

 

Nedělní závod vystartuje o hodinu dříve, tedy již v 9 hodin. Organizátoři berou v potaz začátek jarních prázdnin a chtějí co nejdříve po závodě, tedy kolem 13. hodiny zpřístupnit lyžařské trasy i rekreantům.