V sobotu 11. srpna 2018 se konal již 23. ročník tradičního Běhu údolím řeky Bělé, pořadatelem závodu byl místní oddíl Wikov SKI Skuhrov nad Bělou ve spolupráci s Obecním úřadem Skuhrov nad Bělou.

Deset kilometrů v podhůří Orlických hor zvládli nejrychleji muži kategorie A (do 39 let). Vítězem se stal Vraštil Miroslav (závodník Rafans teamu). Mezi ženami si vítězství připsala Machačová Ivana (Doudleby nad Orlicí). Zatímco loni před startem poprchávalo, letos bylo počasí o poznání příznivější. V deset hodin, kdy závod čítající 77 závodníků, bylo jasno a teplota se pohybovala okolo dvaceti pěti stupňů. I když se postupně mírně oteplovalo, rozhodně se rtuť nedostala na nijak extrémní hodnoty posledních dnů.

Deset kilometrů zaběhl vítěz za 32:39,5 a druhého Patrika Vebra (Vencl tým Ústí nad Orlicí) překonal o 18 vteřin. Vynikající výkon podala mezi ženami jednoznačná favoritka Ivana Machačová (Doudleby nad Orlicí). Vyhrála v čase 41:50,7, který jí stačil na dvacáté třetí místo absolutního pořadí, ale hlavně jí zajistil vítězství. Na druhém místě mezi ženami doběhla v čase 42:04,3 neúnavná závodnice Alena Schejbalová z Rafans teamu. Součástí závodu byly vložené závody pro dětské kategorie od těch nejmenších předškolních na které čekala trať dlouhá 100 m. Všichni bojovali statečně za povzbuzování rodičů a fanoušků běhu. Není divu, vždyť nejmladšímu bylo pouhé 2 roky. Podle nasazení z nich určitě bude spousta talentovaných dětí. V cíli dostaly všechny tyto děti perníkovou medaili, bonbónky a při vyhlášení pitíčko od firmy Capri Sonne. Dalšími vypsanými závody byla trať 1 a 3 km. Vítězem běhu na 1 km se stal závodník Šimon Heger z Atletiky TJ Lanškroun v čase  3 min 39 sec. Nejlepší běžkyní byla závodnice z domácího oddílu Renata Skálová v čase 3 min 54 sec. Vítězem závodu na 3 km se stal závodník Vojtěch Kaplan z Vencl tým Ústí nad Orlicí a nejlepší závodnicí na stejné trati se stala domácí závodnice Tereza Jelenová.