[2-3.2] Orlický maratón a půlmaratón

-  V rámci registrace na Orlický maratón bude možnost zakoupit běžkařské brýle a čepice značky Relax, rukavice, funkční prádlo a brýle značky R2 včetně fotochromatických. Vše za výhodné ceny v akci v rámci závodu se slevou 20-30%. Fotky naleznete na našem facebooku.

V neděli 24. srpna 2014 pořádal lyžařský oddíl SKI Skuhrov nad Bělou a Obecní úřad Skuhrov nad Bělou 19. ročník silničního Běhu udolím řeky Bělé. Za slabého děště a teploty kolem 14 st. C se na start hlavního závodu na 10 km postavilo více jak 120 mužů a žen. Pro další závodníky z řad dětí a mládeže byly vypsané závody na 1 km a 3 km.

Hlavní závod vedl z obce Skuhrov nad Bělou po silnici směrem na Deštnou v Orlických horách. V  osadě Klečkov se běžci otočili do protisměru a běželi mírným klesáním zpět do Skuhrova nad Bělou, kde byl cíl. Hned od startu se na čele startovního pole usadil Jan Kopecký (Hvězda SKP Pardubice) a Martin Moravcem (Vencl Tým Ústí nad Orlicí). Jan Kopecký si již v první polovině závodu vypracoval nepatrný náskok, který po vteřinách navyšoval. Cílem proběhl v čase 33:37 min před druhým Martinem Moravcem. Třetí byl Michal Majoroš z Police nad Metují.

Mezi ženami tradičně zvítězila Táňa Metelková (TJ Sokol Hradec Králové) v čase 35:46 min. Na druhém místě doběhla nestárnoucí Blanka Paulů (Maratonstav Úpice) a na třetím místě Anna Krátká (Hvězda SKP Pardubice). Z domácích závodníků se v mužích nejvýše umístil Karel Píč (14.) a v ženách Markéta Holíková (4.).
Ve vloženém závodě na 3 km byla nejrychlejší domácí závodnice ze SKI Skuhrov nad Bělou  Zuzana Holíková. Na druhém místě doběhl Ondřej Metelka z Hradce Králové a na třetím místě doběhl další domácí závodník Jan Maryška. Na pátém místě doběhl Marek Vašátko následován dalšími pěti závodnicemi SKI Skuhrov nad Bělou.
V závodě dětí na 1 km byl nejrychlejší domácí Jan Vašátko před Janem Gregorem (Ski klub Česká Třebová) a třetí Michaelou Metelkovou z Hradce Králové. Na dalších místech se umístily  domácí závodnice Kateřina Smažíková, Tereza Jelenová, Zuzana Kubíčková, Iva Smažíková,  Adéla Michlová a Veronika Holíková.
V předškolácích se z domácích závodníků nejlépe umístil Tomáš Pazdera na 3. místě a František Šabata na 5. místě .


Výsledky silničního Běhu udolím řeky Bělé najdete na stránce závodu

© 2014 SKI Skuhrov