V sobotu 7. června 2014 jsme se za slunečného počasí zúčastnili 42. ročníku turistického pochodu Solnická solná stezka 2014. Pořadatelé z turistického oddílu Solnice pro účastníky připravili tři pěší trasy a několik cyklotras v různých délkách s různou otížností. Náš oddíl lyžování si, v rámci své letní přípravy, vybral základní trasu v délce 15 km se startem v obci Bělá.

Po vystoupení z autobusu a nezbytné předstartovní poradě nad mapou pochodu jsme vyrazili přes Hlásku směrem k obci Liberk. Zde byla první kontrola s možností prohlídky místního dřevěného kostela Sv. Petra a Pavla. 
Z Liberka trasa pochodu pokračovala údolím Liberského potoka k Liberským rybníkům. Od rybníků jsme vystoupali na silnici vedoucí z Panské Habrové na Prorubky. Z této silnice jsme sestoupili do údolí řeky Kněžna. Po vlastním značení jsme dorazili do obce Lukavice, kde nás čekala druhá kontrola. Před námi byla již závěrečná část turistického pochodu do cíle v Ústavu sociální péče pro mládež v Kvasinách. Zde každý účastník pochodu dostal pamětní účastnický diplom. V cíli zaměstnanci ústavu spolu se svými klienty připravili pěkné posezení s bohatým občerstvením.

 

Fotogalerie