[2-3.2] Orlický maratón a půlmaratón

-  V rámci registrace na Orlický maratón bude možnost zakoupit běžkařské brýle a čepice značky Relax, rukavice, funkční prádlo a brýle značky R2 včetně fotochromatických. Vše za výhodné ceny v akci v rámci závodu se slevou 20-30%. Fotky naleznete na našem facebooku.

Týdenního letního soustředění na Pastvinské přehradě, které se konalo ve dnech 17. až 24. srpna 2013 se zúčastnily všechny tři skupiny našich lyžařů od nejmladších žáků až po starší dorostence. Jak bývá zvykem, drobotina se vezla na místo ubytování oddílovým Ducatem a ostatní přijeli na svých kolech. Ubytováni jsme byli v rekreačním zařízení Duha. Do Pastvinské přehrady jsme to měli asi 100 m. O naše hladové žaludky se skvěle staraly  p. Zemanová a p. Jirásková.

Nejmladší žáci – přípravka

Během soustředění se naučili ovládat samostatně lodě, což byl pro některé  tvrdý oříšek, ale za týden to nakonec zvládli všichni. Absolvovali  výlet na Zemskou bránu. Začátek cesty byl na Pile Pastviny, dále po turistické cestě na  Zemskou bránu. Cesta vedla malebným údolím podél řeky. Na Zemské bráně proběhlo stavění hrází a jezírek. Cesta zpátky vedla po velkých  balvanech po okraji řeky. Absolvovali  atletický osmiboj v nedalekém lese a na místních loukách. Na  konci soustředění byli všichni  odměněni.

Žáctvo

Zlepšilo svoji fyzičku běháním v lese, chůzí s holemi, posilovacími cviky, pádlováním na lodích, duatlonem a jízdou na kolech.

Dorostenci

Trénovali jízdu na kolečkových lyžích, pádlovali na lodích, běhali po místních lesích a loukách, absolvovali duatlon a různé sportovní soutěže. Nezapomněli posilovat ani protahovat svaly dle plánu trenéra.

Soustředění bylo tradičně zakončeno opékáním špekáčků s hudebním kytarovým doprovodem paní Zemanové. Ráno jsme se vypravili zpět k našim domovům.

Jana Štefková

© 2014 SKI Skuhrov