První srpnový víkend patřila obec  Skuhrov nad Bělou v podhůří Orlických hor běžcům. V sobotu 1. srpna 2015 se konal jubilejní 20. ročník tradičního Běhu údolím řeky Bělé (víse na stránce závodu) a v neděli se běžel 12. ročník Běhu do vrchu Skuhrov nad Bělou - Velká Deštná. Pořadatelem obou závodů byl místní oddíl SKI Skuhrov nad Bělou ve spolupráci s Obecním úřadem Skuhrov nad Bělou.

V neděli 2. srpna 2015 se konal již 12. ročník Běhu do vrchu Skuhrov nad Bělou – Velká Deštná.  Na start se postavilo rekordních 128 běžců a běžkyň. Připraveno bylo pro ně ideální běžecké počasí s teplotou mezi 20 - 23 °C. Trať byla v perfektním stavu a nic nebránilo nádherným sportovním zážitkům. K tomu v průběhu závodu pomáhaly hned dvě občerstvovací stanice s plným servisem a hlavně nezapomenutelný pocit v cíli. Každého závodníka čekalo nádherné počasí a nezapomenutelný zážitek, který se skrýval v kombinaci skvělých domácích buchet a krásného počasí. Po návratu zpět do Skuhrova nad Bělou vykouzlilo na tvářích všech úsměv.
Letošním absolutním vítězem se na trati se smíšeným povrchem o délce 13 kilometrů s převýšením 775 metrů stal Petr Pechek z Maratonstavu Úpice v traťovém rekord 55 min 09 sec. Závod mu pomohl rozběhnout další elitní český vytrvalec Lukáš Kourek z Nového Města na Moravě – 56 min 59 sec. Oba utekli v úvodní dvoukilometrové silniční pasáži všem soupeřům, ale v už v následujícím strmém dvoukilometrovém zvednutí tratě se ukázalo, kdo je v kopcích mistr. Jako třetí proběhl cílem Pavel Dvořák závodící za Biathlon Prostějov v čase 59 min 22 sec.

Petr Pechek vítěz kategorie mužů na jedné z občerstvovacích stanic

Nejlepší ženou byla tak jako v sobotním závodě fenomenální Táňa Metelková závodící za TJ Sokol Hradec Králové , která trať dlouho 13 km zládla za 1 hod 5 mim 5 sec. Jako druhá doběhla Renata Hájková v čase 1 hod 9 min 49 sec. Třetí běžkyní byla v cíli Jana Solanská v čase 1 hod 13 min  46 sec. Obě závodící za Maratonstav Úpice.

Táňa Metelková na trati vítězného závodu kategorie žen

V průběhu závodu se jednomu ze závodníků zhoršil zdravotní stav. Díky bleskové pomoci dvou závodnic, pořadatelů a kolem jedoucích řidičů byla dána podle pokynů zdravotníků předlékařská pomoc do příjezdu sanitky . Na hlavní běžecké hrdinky tohoto příběhu a aktivní zachránkyně Hanu Hellerovou a Hanu Šternerovou, obě z Hradce Králové, pořadatelé nezapomněli při slavnostním vyhlašování výsledků. Tímto ještě jednou všem děkujeme za pomoc a přejeme panu Tomíškovi brzké uzdravení.

Vyhlašování vítězů proběhlo před nově zrekonstruovaným Společenským centrem ve Skuhrově nad Bělou. Ceny všem předával starosta obce pan Milan Bárta, který společně s obcí douhodobě podporuje oba skuhrovské běhy.

Výsledky Běhu do vrchu Skuhrov nad Bělou Velká Deštná (*.xls - 102 kB)

Fotogalerie Běhu do vrchu Skuhrov nad Bělou - Velká Deštná 2015

Díky všem dobrovolným pořadatelům pomáhajících při všech ročnících mohly vzniknout tyto nezapomenutelné závody. Parta plně profesionálních lidí vždy s dobrou náladou Vás provází za špatného i krásného počasí.