SKI Skuhrov nad Bělou pořádál v sobotu 21. března 2015 17. ročník Kritéria posledního sněhu. Závod byl zároveň krajským přeborem žáků v běhu na lyžích klasickou technikou s hromadným startem a posledním závodem Poháru Královéhradeckého kraje v běhu na lyžích žáků pro rok 2014-2015.

Pro nedostatek sněhu na standardních tratích v Deštném v Orlických horách byli pořadatelé nuceni přemístit start do prostoru Grunwaldského mostu nad Šerlišským mlýnem. Tam bylo sněhu dostatek, stopy byly perfektně upravené a tak za krásného slunečného počasí si všichni závodníci (na startu se šešlo celkem 217 startujících) od Špindlerova Mlýna, Vrchlabí až po závodníky z Jeseníku a Moravského Berouna mohli navzájem porovnat svojí výkonost.

Mezi všemi startujícími se domácí závodníci neztratili a vybojovali v jednotlivých kategoriích pěkná umístění.

Minižákyně Ivana Smažíková doběhla na 3, místě, Adéla Michlová byla 6, a Zuzana Pekárková devátá. Marek Beneš byl 6. a Jan Křepela 9. v minižácích. Nejmladší žák Jan Vašátko byl třetí. Svůj závodní křest na lyžích si zde odbyl i Jakub Bečvář, který nakonec doběhl na šestnáctém místě. Velký boj na trati svedly mezi sebou mladší žákyně Kateřina Smažíková a Zuzana Kubíčková, které doběhly na 13. a 14. místě. Špatně si na náročné trati také nevedli mladší žák Tadeáš Drbula (13.) a devátá starší žákyně Jana Dohnálková. Na stupně vítězů se také prosadil starší žák Marek Vašátko (2.), Jan Maryška skončil na 6. místě. Mezi ženami byla Vendula Křoustková (2.) a Pavla Ulrichová (3.). Na 12 km trati mezi muži skončil na 3. místě Jaroslav Ehl, šestý byl Josef Šabata a devátý Martin Štefek. Veterán Ladislav Knápek doběhl na 2. místě.

Po skončení závodů proběhlo vyhlašování výsledků závodu Kritéria posledního sněhu, výsledků krajského
přeboru a konečného pořadí Poháru Královehradeckého kraje v běhu na lyžích žáků pro rok 2014-2015.


Výsledky Kritéria posledního sněhu  |  Konečné pořadí Poháru KHK žáků 2014-2015  |  Fotogalerie  |

© 2014 SKI Skuhrov